Historie BULLDOG Hard&Heavy

BULLDOG Hard&Heavy byl založen v únoru 2015 kytaristy Davidem a Tomášem (který dlouho nevydržel) a nic netušícím Martinem, který na bicí nikdy nehrál. Ukecali ho, aby to zkusil, tak si koupil první bicí soupravu, kterou ani neuměl smontovat dohromady. Během prvních pár měsíců zkoušek a hledání basáka a zpěváka se kapela formovala. Přišel Lukáš na basu, ale vyměnili si s Davidem pozice, protože moc chtěl hrát na kytaru. Zpěvák jaksi nebyl na obzoru a první koncert 28.8.2015 se blížil, prvních šest skladeb se otextovalo a tak se nám nabídnul Ivoš z kapely ROCK X a ZBOŽÍ že nám to odzpívá. První koncert se vydařil i s přídavkama, ale po něm přišla sprcha. Lukáš odchází do Hořovických SHITSTORM za tvrdší muzikou.

SWOuHKaFiR0M P8Va8Df0g0oflUmZ9Rt

Za pár týdnů ale přichází na post kytary Petr, který má už zkušenosti s kapelou YETTI ON – revival J.Schelingera. Začínáme skládat další písničky, David zkouší zpívat při hraní-nehraní basy a přicházejí další koncerty na Felbabce a na domácí půdě v RC Prdel. Pokračuje hledání druhého kytaristy až přichází v prosinci 2015 Doctor. Sice 25 let nikde nehrál,ale vybavilo se mu z minulosti hraní ve 4 kapelách .Odehráli jsme 2,3 koncerty ve čtyřech a vypadalo to že už je všechno v pohodě. Odchází Petr kvůli kolizím termínů s Yetti On a tak jsme zase ve třech a hledání pokračuje.V dubnu 2016 se objevil Ivo a po 6 týdnech už s náma hraje na koncertech jako by tam byl celý rok.

NpU5rXKlFcf pa0NDYunH561cR7UNbNU

Jak se říká všechno špatné je k něčemu dobré. S Doctorem přichází určitý řád a disciplína, sám říká že plní funkci drába, skoro donutil Martina používat metronom u bicích. Pravidelně se zkouší staré i nové věci,které začínají přibývat. Taky se sjednocuje hudební styl. Po prázdninách jsme konečně nahráli první CD - CHUCKY se 6 písničkama z finančních důvodů doma v Prdeli se zvukařem Michalem Pelcem. Taky za finančního přispění našeho kamaráda, který kdysi i s náma chtěl zkusit hrát, ale z časových důvodů to nešlo. Jelikož se během pár měsíců náklad 150ks rozplynul tak na přelomu roku jsme nechali ještě přidělat dalších 100ks na rok 2017. Na podzim jsme začali taky vyjíždět koncertovat ven – Děčín, Mělník, Liberec, Plzeň....a vyzkoušeli jsme si jiné prostory.

18268321 1328360617251731 5458313683617325489 n

Kapela od začátku hraje zásadně svojí autorskou tvorbu a nejsme zastupováni žádnou OSA nebo jinými příživníky. Hudbu už ted skládá hlavně Doctor a texty zatím výhradně Martin, který jich chrlí desítky měsíčně. Na rok 2017 jsme přichystali pár novinek i první miniturné s kapelami V P.O.ho ze Zbiroha a plzeňskými Avidity for... - ROAD ROCK TOUR 2017. A samozřejmě budeme připravovat další CD at už letos nebo napřesrok.

 RmJGeBtN7g6KcJQka6gzcnGUHcLjK0V

Více z této kategorie: « Sestava BULLDOG Hard&Heavy